Znakowanie

Tampodruk

Tampodruk to technika  polegająca na naładaniu farby drukarskiej za pomocą miękkiego, gładkiego stempla zwanego tamponem. Za pomocą tamponu o odpowiednim kształcie wykonywany jest nadruk na nierównych i nieregularnych powierzchniach. Tampondruk stosuje się do wykonywania napisów na powierzchniach bardzo zróżnicowanych, od długopisów, aż po panele czołowe różnego sprzętu AGD i RTV.

Zobacz więcej
Termotransfer

Termotransfer to technika przenoszenia wydrukowanego obiektu (loga) składająca się z dwóch etapów.  Pierwszym etapem znakowania jest nadrukowanie wzoru na papierze transferowym. Po tej czynności wzór przenoszony jest na gorąco na produkt. Termotransfer jest metodą podobną do tak zwanych prasowanek. Metoda ta  jest stosowana głównie na gadżetach materiałowych, odzieży oraz parasolach. Termotransfer charakteryzuje się wysoką ja kością oraz możliwością wykorzystywania pełonokolorowego nadruku (CMYK).         

Zobacz więcej
Druk cyfrowy UV

Druk cyfrowy UV to bezdotykowa metoda znakowania, która polega na bezpośrednim drukowaniu obrazu z pamięci komputera na powierzchnię produktu. Umożliwia to niemal fotograficzne odwzorowanie projektu. Po wykonaniu nadruku, tusz utwardzany jest promieniami światła UV, co uodparnia go na wodę, wilgoć czy promienie słoneczne.  Główną zaletą druku UV jest wykorzystywanie pełnej kolorystyki nadruków (CMYK), przy niskim koszcie, nawet przy niewielkim nakładzie. Metoda ta dodatkowo nie wymaga stosowania matryc, bądź szablonów. Nadruk nanoszony jest przez drukarkę bezpośrednio na produkt.  W naszej firmie posiadamy dwie drukarki UV marki Mimaki.

Zobacz więcej
Grawer laserowy

Grawerowanie laserem to technika używana do trwałego znakowania artykułów wysokiej jakości oraz twardości. Grawer stosujemy się głównie na powierzchniach metalowych. Grawerowania laserem jest najtrwalszą techniką znakowania, ze względu na niemożliwość usunięcia zdobienia.  Grawerowanie polega na wypaleniu laserem zewnętrznej części materiału (lub lakieru) znakowanego artykułu. 

Zobacz więcej
Haft

Haft komputerowy powstał stosunkowo niedawno. Możliwości dzisiejszych komputerów zostały połączone z możliwościami maszyn haftujących, dzięki czemu możemy tworzyć dziś wzory skomplikowane, wielkie i piękne w czasie dużo krótszym niż kiedyś było to możliwe. Wzory najczęściej wykonywane są jako trwały sposób naszycia wzoru na tkaninę, w odróżnieniu od prasowanek i sitodruków. Haft Komputerowy gwarantuje doskonałą jakość i trwałość na wiele lat. Nici są odporne na pranie w wysokiej temperaturze i praktycznie na każde prasowanie. Jest to jedna z najciekawszych i zdecydowanie najszybszych metod znakowania.

Zobacz więcej
Kalkomania

Kalkomania to technika zdobnicza obejmująca druk na specjalnym papierze, którego obraz jest przeznaczony do przeniesienia na inną powierzchnię. Wynalezienie tej techniki ok. 1750 roku przypisuje się Simonowi François Ravenetowi – francuskiemu grawernikowi, który wyemigrował do Anglii. Kalkomania może być sucha, wodna, ceramiczna itp. Kalkomanie stosujemy przy znakowaniu ceramiki np. kubków reklamowych. Logo najpierw jest drukowane, po czym przenoszone na docelowa powierzchnę. Po tym procesie obiekt wypalany jest w piecu w wysokiej temperaturze. Ten sposób znakowania ma bardzo wysoką odporność na zmywanie, nawet w zmywarce. 

Zobacz więcej
Sublimacja

Sulimacja to technika polegająca na przenoszeniu nadruków podczas termicznej przemiany gazowej.

Nadruki wykonuje się na materiale transferowym specjalnymi farbami sublimacyjnymi, następnie przenosi się je docelowo na tkaniny poliestrowe i ceramikę za pomocą specjalistycznych termopras w wysokiej temperaturze i docisku. Farby przenikają w materiał i charakteryzują się wysoką trwałością. Zazwyczaj wykonuje się tą techniką fotonadruki o wysokiej rozdzielczości lub grafiki o bogatej kolorystyce.

Najpopularniejszym gadżetem , wyonanym tą techniką jest smycz reklamowa.

Zobacz więcej
Gazele Biznesu
PMK
PIAP
Back to Top